Informace o nás - CHS ze Slunné Horky

Pejsci mě provázejí  již od dětství. Prvního pejska kříženečka foxteriéra s kníračem jsem dostala k 5.narozeninám. Od té doby jsem propadla kouzlu psího kamaráda a nedovedu si představit, že bych fungovala bez něj. V pozdějších letech jsem přešla k anglickým kokršpanělům, úplně mě uchvátili nejen svým temperamentem, ale především svojí milou a kamarádskou povahou. A těmi nádhernými dlouhými oušky:)

Když jsem se stěhovala konečně do rodinného domku, měla jsem svoji druhou fenku- pětiletou zlatou kokršpanělku Elišku. Bylo mi jasné, že by bylo dobré posílit smečku o dalšího psího kamaráda - tentokrát plemeno vhodné na zahradu.  Po delších debatách, kdy jsem hledala  plemeno milé, přátelské, vhodné k dětem, vhodné na hlídaní,  absolutně zvítězil  miláček Hovawart, Eldinek (Eldorádo Šedédab) . Eldorádo byl opravdu Eldorádo,  oproti mazlíčkovi Elišce byl velmi velký, dominantní pes, který vyžadoval hodně důslednosti, trpělivosti a dostatek času na výcvik. Nicméně o to více bylo radosti na procházkách a našich dovolených.

V roce 2006 jsem nečekaně, náhle, pro mě příliš rychle přišla o Elišku. Pár dní to bolelo tolik, že jsem zůstala doma z práce a truchlila pro svého miláčka. Po 5ti dnech jsem ovšem pochopila, že nedokážu být již bez větší domácí smečky a tedy, že potřebuji najít k smutnému Eldinkovi novou kamarádku. Co jiného hledat, než zase kokršpaněla? Už to bude moje 3 kokršpanělka, říkala jsem si.  A protože jsem chtěla, aby byla zase jiná než Ty předchozí – rozhodla jsem se, že za každou cenu seženu černou fenečku (první – Bessie byla pálená, druhá – Eliška zlatá). Sedla jsem si k internetu a telefonu a hledala a volala a našla! Jela jsem si pro ni až do Příbrami (což je z Brna větší kousek), ale stálo to za to. První pohled – velká láska a už bylo černé malé klubíčko doma!

Od té doby máme doma zase veselo. A protože jsem aktivní človíček, který má rád pejsky a chtěla jsem se v chovu pejsků zase posunout dále. rozhodla jsem se, že se aktivněji zapojím do chovu anglických kokršpanělů. A tak vzniká chovatelská stanice „ze Slunné horky